U: osaleb rahvusvahelises koostööprojektis DYCE -  Discovering Young Composers of Europe. Projekt toimub koostöös ansamblitega Divertimento Ensemble (Itaalia), Taller Sonoro (Hispaania) ja Cikada (Norra),  selle eesmärgiks on leida talente noorte heliloojate seas ning pakkuda neile erakordne võimalus koostööks teha nelja tipptasemel nüüdismuusika ansambliga.

NB! Parituuride saatmise tähtaeg on 15. jaanuar 2019!

 

Väljavalitud teosed esitatatkase kontserdil 28. aprillil 2018. Igast piirkonnast valitakse omakorda üks noor helilooja, kelle käest tellitakse uus teos ning kes saab osaleda oma teose proovides ja kontserdil iga ansambli juures aprillis 2020.

 

Vt. lähemalt: https://dyce-project.eu/

Kokkuvõtlik ülevaade lehel On The Move

 

Jaanuaris 2018 U: jätkab U: sarjaga Residentuu:r. Aastal 2018 toimub Residentuu:r koostöös heliloojaga Andrus Kallastu.

Avatud õpitoad toimuvad jaanuarist maini, kord kuus, kolmapäeviti, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ruumides:

1. K 17.01.2018 kell 19.00 EMTA ooperistuudios
2. K 7.02.2018 kell 19.00
3. K 14.03.2018 kell 19.00
4. K 18.04.2018 kell 19.00
5. K 23.05.2018 kell 19.00

 

Sari toimub koostöös koostöös EMTA Nüüdismuusika ja improvisatsiooni keskusega (NIK) Eesti Kultuurkapitali toetusel.

 

Ansambel U: liikmed Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannes  ning Ekke Västrik esinevad 21. septembril 2017  prominentsel festival-messil  Reeperbahn Hamburgis, Saksamaal. Muusikutega koos esineb videokunstnik tencu luues reaal-ajas muusikaga haakuva visuaalkihi.

Kavas on nii pigem rütmilisemat laadi, klubilise iseloomuga elektrooniline muusika kui avangard-heliloojate John Cage ja Peter Ablinger teosed. Kas midagi näiliselt nii erinevat on üldse võimalik kokku viia Kas ühte tausta kuuluvad inimesed on valmis teise poole muusikat kuulama? U: ja ekke kava püüab neid pooluseid teinetesele lähendada, kunstilist kvaliteeti ja sisukust ohvriks toomata.

 

 

Kava

ekke "Can't I"
Peter Ablinger "Piccolo und Rauschen"
ekke "Meanwhile"
John Cage "Radio music"
ekke "OK then"

 

 

 

U: & ekke (excerpts) from Ansambel U on Vimeo.

 

Kolmapäeval, 19. aprillil kell 19.30 jätkub Liisa Hirschi ja U: koostöös toimuv sari "Residentuu:r"

Järjekorras 5. kohtumise teema on ultraminimalistlike heliloojate rühmitus Wandelweiser

Koht: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio (A-403)

Ansambel U: kutsuti osalema projektis C3⊂IC” (Club Contemporary Classical Subset Indie-Classical”), mille eesmärgiks on otsida ühist pinda klassikalise ja pop-kultuuri valda kuuluva elektroonilise muusika vahel, laiendada võimalikku publikuringi ning viia nüüdismuusikat noorteni, kes klassikalise muusika kontsertidele võibolla ei satuks. Projekti raames toimuvad kontserdid Hollandis, Eestis ja Rootsis.  

Projekti avalöögina esinevad nelja maa artistid, Eestist  U: liikmed Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannes koos helikunstnik Ekke Västrikuga Hollandi ülimenukaks kujunenud festivalil CROSS-LINX Hollandis. Kontserdid toimuvad Hollandi mainekamates kontserdimajades Muziekgebouw Eindhoven, Oosterpoort Groningen,  De Doelen Rotterdam ja  Muziekgenouw aan het IJ Amstrerdam. Festival esinejate seas on rahvusvaheliselt kuulsad artistid nagu  Efterklang, Hauschka jt.

Kava vt.  lehelt Kontserdid

Kontsert Tallinnas, Tallinn Music Weekil 01.04.2017 koos videokunstnik Tencuga: tmw.ee/c3/