Avaleht
Mängijad
Kontserdid
CDd
Galerii
Kontakt

KONTSERDID


 2016 2015 2014 2013 2012  2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003









Tulekul



T 29.12.16, kl 16
EMTA Kammersaal
U: vana-aasta uue muusika kontsert

Thurídur Jónsdóttir "Eyja" kammerasnsamblile (2012)
Vittorio Zago "Ricercari" flöödile, klarnetile, viiulile ja tšellole (2001)
Kristjan Kõrver "Ludus Triplex V" pikolole, tšellole ja tšelestale (2015)
Ekke Västrik "Origami" määramata arvule esitajatele (2016)
Scott Miller "Raba" flöödile, viiulile, tšellole, tam-tamile ja elektroonilistele helidele (2015)


Sari Residentuu:r jätkub aastal 2017

N 5.01.2017 kl 20.00
The Firehouse Space (246 Frost St. Brooklyn, New York)
RABA

Scott Miller "Raba" flöödile, viiulile, tšellole, tam-tamile ja elektroonilistele helidele (2015)
Kristjan Kõrver "Ludus Triplex V" pikolole, tšellole ja tšelestale (2015)
Tatjana Kozlova-Johannes "Love Song" flöödile, viiulile ja instrumentidele ad libitum (2010/2015)
Helena Tulve "Rimlands" klarentile, tšellole ja klaverile, III osa "Pathless land" (2012)
Heather Stebbins "And Drift" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile, löökkpillidele ja 4-kanalisele fonogrammile (2015)


L 07.01.17 19:30
Scandinavian House (58 Park Avenue New York)

Interaktiivne kontsert U: ja publikuorkester

U: ja publikuorkester
Tatjana Kozlova-Johannes "Horisontaalid"
Märt-Matis Lill "My Weeping voice is the Wind of Autumn"

T 24.01.2017 kl 19
Kultuurikatla väike saal (Põhja pst 27a)
URR-13: ISLAND
Koostöös: Eesti Rahvusringhääling (Klassikaraadio), Kultuurikatel

Kavas: T. Jónsdóttir, T. Hjalmarsson, J. Pedersen jt


2016

E 14.03.16 kl 19.00
Kultuurikatla väike saal (Põhja pst 27a), toimub otseülekanne
URR-10: EKSOOTIKA
Koostöös: Eesti Rahvusringhääling (Klassikaraadio), Kultuurikatel

Mauricio Kagel "Exotica" (1971/72)

K 18.05.16 kl 15.00 - N 19.05 10.00
Kultuurikatla väike saal (Põhja pst 27a)
URR-11: KESTUS
Koostöös: Eesti Rahvusringhääling (Klassikaraadio), Kultuurikatel

Erik Satie (1866-1925) "Vexations"(1893-1894)


T 06.09.16 kl 19.00
Kultuurikatla väike saal (Põhja pst 27a)
URR-12: DUOD
Koostöös: Eesti Rahvusringhääling (Klassikaraadio), Kultuurikatel

Kimmo Kuitunen (1968) "Triple duos" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2007-2008). Katkend
Philippe Hurel (1955) "Tombeau in memoriam Gerard Grisey" klaverile ja löökpillidele (1999)
Alvin Lucier (1931) "Music for cello and one or more amplified vases" (1992)
Franco Donatoni (1927-2000) "Ciglio 2" flöödile ja viiulile (1993)
Iannis Xenakis (1922-2001) "Charisma" klarnetile ja tšellole (1971)


L 08.10.16 kell 17.00
EMTA kammersaal
Värske Heli Festival "Sügisfest 2016"
Autorikontsert - Scott Miller (US)

Kavas: Scott Miller "Accretion" ansamblile ja elektroonikale (2015)


L 08.10.16 kell 19.00
EMTA kammersaal
Värske Heli Festival "Sügisfest 2016"
Hommage à Gérard Grisey Kaastegevad EMTA üliõpilased

Kavas
Gérard Grisey Les espaces acoustiques – II – Périodes, flöödile, klarnetile, tromboonile, viiulile, vioolale, tšellole ja kontrabassile (1974)
Philippe Hurel (1955) „Tombeau in memoriam Gérard Grisey” klaverile ja löökpillidele (1999)
Gérard Grisey „Stèle” kahele löökpillimängijale (1995)
Tristan Murail (1947) „Winter Fragments” flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja elektroonikale (2006)


L 15.10.16 kl 16.30
Sala d’Armi Arsenale (Veneetsia)
Veentsia biennaal

Kavas:
Fausto Sebastiani (1962) Uus teos flöödile, viiulile ja klaverile (esiettekanne)
Vittorio Zago (1967) "Ricercari" flöödile, klarnetile, viiulile ja tšellole (2001)
Helena Tulve (1972) "Pathless Land" teosest "Rimlands" klarentile, tšellole ja klaverile (2012) Tatjana Kozlova-Johannes (1977) "Love Song" flöödile, viiulile ja instrumentidele ad. lib. (2010/15)
Märt-Matis Lill (1975) "My weeping voice is the wind of autumn" flöödile, klarentile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2005)
Jüri Reinvere (1971) "The minutes" flöödile, klarentile, viiulile, tšellole, klaverile, löökpillidele ja fonogrammile (2015)

T 25.10.16 kl 20
Escola de Música da UFRN, Natal, Brasiilia
Kontsert-õpituba improvisatsioonist

R 28.10.16 9:30
Art Modern Museum Aloisio Magalhaes
Virtuosi Século XXI
Loeng eesti muusikast

R 28.10.16 19:30
Church Ordem Terceira de São Francisco do Recife
Festival Virtuosi Século XXI
Interaktiivne kontsert U: ja publikuorkester

U: ja publikuorkester
Jüri Reinvere "The Minutes"
Märt-Matis Lill "My Weeping voice is the Wind of Autumn"

K 09.11.16 kl 19.30
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, ruum A-402
RESIDENTUU:R
Liisa Hirsch ja avalikud õpitoad.

1. õpituba: James Tenney


2015

T 17.03.15 kl 19.00
Eesti Raadio 1. stuudio, toimub otseülekanne
URR-9: POLIITIKA
Kaastegev: Roomet Jakapi, hääl


Cornelius Cardew "Octet '61" (1961)
Cornelius Cardew "Founding of the Party" (1979)
Louis Andriessen "Laat tock vrij die straat" (1978)
John Zorn "Cobra" (1984)
Aleksander Mosolov/U: "Завод. Музыка машин" remix (1928/2013)


Sissepääs: 5/3 eurot kohapeal


N 16.05.2015 kl 19.00
Salme Kultuurikeskus
Eesti Muusika Päevad 2015
PASSAGGIO

Kristjan Kõrver "Crisis", fragment III
Kristjan Kõrver "Ludus triplex V" for piccolo, celesta and violoncello (première)
Tarmo Johannes / Ensemble U: / International remote Csound ensemble "Braingame" (première)
Christian Wolff "Looking North"


L 09.05.2015 kl 17.00

Luunja Kultuurimaja
Kontsert sarjas "Prepareeritud klaver"

Ansambel U: ja publikuorkester


N 21.05.2015 kl 20:30
De Doelen, Rotterdam, Holland
Classical: Next 2015

Ensemble U: and the audience orchestra


P. 24.05.2015 kl 19.00

Mustpeade maja valge saal
EMTA doktorikool, Eesti Heloojate festival
Ivan Fedele ja Helena Tulve
Kaastegevad: Iris Oja (metsosopran, 3), Livia Rado (sopran, 5), Filippo Perocco (dirigent, 1, 5)

Ivan Fedele "Immagini da Escher"
Ivan Fedele "Aforisma" sooloflöödile
Helena Tulve "In a nakht fun yeridah"
Tatjana Kozlova-Johannes "Horisontaalid"
Ivan Fedele "Maja"



N. 28.05.2015 kl 19.00

Tartu Jaani kirik
Eesti Heloojate festival
Kaastegev: Tammo Sumera (live-elektroonika, 6)

Tatjana Kozlova-Johannes "Horisontaalid"
Age Veeroos "Hemera" (esiettekanne)
Tatjana Kozlova-Johannes "Love Song" versioon flöödile, viiulile ja ansamblile
Tõnis Kaumann "Tantsud tähtedega" (esiettekanne)
Ivan Fedele "Immagini da Escher"
Tatjana Kozlova-Johannes "Ice Curves" löökpillidele ja live-elektroonikale



P 12.07.2015 kl 22.00

Tartu Jaani Kirik
Festival Klaaspärlimäng

Märt-Matis Lill “Kui kivid olid veel pehmed” (2015, esiettekanne)
Mauricio Kagel "Exotica" (1971/72)



P 27.08.2015 kl 18
EMTA Kammersaal
Värske Heli Festival
Kaastegevad EMTA üliõpilased

Anton Webern Kvartett Op 22
Pierre Boulez (*1925) "Improvisé – pour le Dr. K."
Helmut Lachenmann (*1935) – "Toccatina" sooloviiulile (1986)
Pascal Dusapin (*1955)  "Laps" klarnetile ja kontrabassile (1987)
Georges Aperghis (*1945) "Retrouvailles" ("Jällenägemine")  kahele näitlevale löökpillimängijale (2013)
Franco Donatoni (1926-2000) – "Lumen" ("Valgus") pikolole, bassklarnetile, tšelestale, vibrafonile, vioolale ja tšellole (1975)




Kontserdid USAs
Nov. 3, 2015, 8 p.m.
St Cloud State University
Performing Arts Center, Recital Hall (620 3rd Ave South. St. Cloud, MN 56301)

November 6, 7:30PM
Third Practice 2015
Booker Hall of Music, Camp Concert Hall
Modlin Center for the Arts, 28 Westhampton Way, University of Richmond

Christopher Chandler „Recast Fragments”  for clarinet, violin, cello, piano and electronics (2015, première)
Scott L. Miller „Accretion” for flute, bass clarinet, violin, cello, percussion, piano, and fixed-media electronic sound (2015, première)
Heather Stebbins    „And Drift” for alto flute, clarinet, Violin, Cello, Percussion, Piano, and four-channel electronic sound (2015, première)
Jüri Reinvere  "The Minutes" for flute, clarinet, violin, cello, percussion, piano, and soundtrack (2015, première)
Malle Maltis  “Res” for piano and percussion (2003)




Nov 7, 2015, 8. p.m
High Strung Violins and Guitars Performance Space (1803 W. Markham Ave., Durham, NC)


Pierre Boulez “Dérive”
Helena Tulve “Rimlands” III movement
Helmut Lachenmann “Toccatina”
Tatjana Kozlova-Johannes “Love song”


N
12.11.15, kl 19
Kultuurikatel, Katelde saal, Põhja pst 27a Tallinn
Prantsuse kultuurifestval ACCORD
Koostöös: Prantsuse Instituut, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Nüüdismuusika ja Improvisatsiooni Keskusega
Kaastegevad: Arash Yazdani (dirigent, 5), Veronika Portsmuth (metsosopran,5), Kirill Ogorodnikov (kitarr, 5), Sandra Klimaité (vioola,4,5), Tiit Joamets (löökpillid, 5), Ivo Lain (löökpillid, 5)


Pierre Boulez “Dérive”
Pierre Boulez "12 Notations"
Anton Webern "Drei kleine Stücke" Op. 11
Pierre Boulez "Improvisé – pour le Dr. K.Le marteau sans maître"
Pierre Boulez "Le marteau sans maître
" VII, VIII, IX
Tatjana Kozlova-Johannes, Toivo Tulev, Andrus Kallastu, Märt-Matis Lill, Helena Tulve - muusikalised sünnipäevakaardid P. Boulezile




N 10.12.15 kl 21
MACRO via Nizza (Via Nizza 138), Rooma, Itaalia
Festival Nuoava Consonanza
Kaastegevad: Livia Rado (sopran, 5), Filippo Perocco (dirigent, 1, 5)

Ivan Fedele "Immagini da Escher"
Ivan Fedele "Aforisma" sooloflöödile
Helena Tulve "Languse ööl" Versiooni flöödile, klarentile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele esiettekanne
Tatjana Kozlova-Johannes "Horisontaalid"
Ivan Fedele "Maja"



T 29.12.15, kl 17
EMTA Kammersaal
U: vana-aasta uue muusika kontsert

Kavas:
Jüri Reinvere "The Minutes" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile, löökpillidele ja fonogrammile (2015, Eesti esiettekanne)
Heather Stebbins "And Drift" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile, löökpillidele ja fonogrammile (2015, Eesti esiettekanne)
Tatjana Kozlova-Johannes "Love Song" versioon flöödile, viiulile ja ansamblile (2010/2015)
Ivan Fedele "Immagini da Escher" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverileja vibrafonile (2005)





2014

07.01.14 kl 19.00
Eesti Raadio 1. stuudio, toimub otseülekanne
URR-4 : EESTI


Andrus Kallastu "Tropus De profundis" (2013, esiettekanne)
Märt-Matis Lill "Autumn Road" (2013, esiettekanne)
Tatjana Kozlova-Johannes "Ice Curves" (2012)
Udo Kasemets "EMIT: EnergyMassInteracT" (2006)
Jaan Koha  "Rondo aleatorica" (1967)



L 15.02.2014 kl kl 19.00
Eesti Ajaloomuuseum Suurgildi saal
PLMF Talvefestival

Tauno Aints (1975)  „1film“ (2006) flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2006)
George Crumb (1929) „Night Music II“ viiulile ja klaverile (1964)
Benjamin Broening (1967) „Changing light“ flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2008)
Anton Webern (1883-1945) Drei kleine Stücke für Violoncello und Klavirer Op. 11(1914)
Toivo Tulev (1958) „Above“ flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile, löökpillidele ja elektroonikale (2008)



T 04.03.14 kl 19.00
Eesti Raadio 1. stuudio, toimub otseülekanne
URR-5 : AASIA


Toshio Hosokawa "Slow dance" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole,
klaverile ja löökpillidele (1996)
Isang Yun "Piri" sooloklarnetile (1971)
Toru Takemitsu "Voice" sooloflöödile  (1971)
Deqing Wen "Divination" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole,
klaverile löökpillidele ja heliobjektidele (1997)


R 28.03.14 kl 22.00
Mustpeade Maja Olavi saal
Tallinn Music Week

Märt-Matis Lill



T 15.04.14 kl 19.00
Eesti Raadio 1. stuudio, toimub otseülekanne
URR-6 : ELEKTROONIKA

Kaastegev Tammo Sumera, live-elektroonika

John Cage "Radio Music" (1956)
Taavi Kerikmäe "Serge and Leon" (2014)
Kaija Saariaho "Six Japanese Gardens" (1994)
Tristan Murail "Winter Fragments" (2000)

N 25.09.2014 kl 20.00 EMTA Kammersaal
EMTA Sügisvestival
U: +  EMTA üliõpilased
SLOW DANCE

Toshio Hosokawa "Slow dance" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole,
klaverile ja löökpillidele (1996)

Toshio Hosokawa "Sen VI" löökpillidele (1993)
Malika Kishino "Himmelwärts" flöödile, löökpillidele, viiulile, vioolala ja tšellole (2006)
Misato Mochizuki "Wise water" 9 esitajale (2002/2003)


T 30.09.14 kl 19.00
Eesti Raadio 1. stuudio, toimub otseülekanne
URR-7 : HÄÄL

Kaastegev Iris Oja, hääl

Arnold Schönberg Kolm osa melodraamast "Kuu-Pierrot" (1912)
Pierre Boulez  "L'artisanat furieux" (Raevunud käsitööline) altflöödile ja metsosopranile t tüsklist "Le marteau sans maître" ("Meistrita haamer", 1953-55)
Luciano Berio "O King"  häälele, flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole ja klaverile (1968)
John Cage "Aria" (1958)
Helmut Lachenmann "temA" häälele, flöödile ja tšellole (1968)
Helena Tulve "In a nakht fun yeridah" häälele, klarnetile,
viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2006)




T 16.12.14 kl 19.00
Eesti Raadio 1. stuudio
, toimub otseülekanne
URR-8 : MINIMALISM


La Monte Young "X for Henry Flint" (1960) 
Terry Riley "Tread on the Trail" (1965)
Morton Feldman "Last pieces" (1959)
Anton Webern Kolm väikest pala tšellole ja klaverile op. 11 (1914)
Louis Andriessen "Workers Union" (1975)


P 28.12.14 kl 18.00
EMTA kammersaal
Vana-aasta uue muusika kontsert

Toivo Tulev "Above"
Andrus Kallastu "Tropus De profundis"
Scott Miller "Jardins Mécanique"
Pilguheit 2015. projektidesse




2013

11.01.2013 kl 19.00
Pärnu, teater Endla Küün
Pärnu Nüüdismuusika Päevad 2013: Futurism

Vladimir Majakovski: "ШУМИКИ, ШУМЫ И ШУМИЩИ" (1913) arendus: Tarmo Johannes/U:
Kurt Schwitters: "Ursonate" (1922-32)
    II Largo
    III Scherzo
Aleksander Mosolov/U: "Tehas" remix



19.02.2013 kl 19.00
Eesti Raadio 1. stuudio, toimub otseülekanne
URR 1 - U: kontserdid rahvusringhäälingus

Salvatore Sciarrino "Lo spazio inverso" (fl,cl,vl,vc,cel)
Franco Donatoni "Arpége" (fl,cl,vl,vc,pf,perc)
Sylvano Bussotti "Sensitivo" keelpiliimängijale
Niccolò Castiglioni  "Tropi" (fl,cl,vl,vc,pf,perc)



05.042013 kl 20.30
Tallinn Music Week
Ülo Krigul "Luigeluulinn"
Koos: Risto Joost, Iiris Veski, Tallinna Kammerorkester


21.05.2013 kl 19.00
Eesti Raadio 1. stuudio, toimub otseülekanne
URR 2  - 10 aastat vastupanu- U: kontserdid rahvusringhäälingus

Pierre Boulez     "Dérive 1" flöödile, klarnetile,  viiulile, tšellole, klaverile
ja löökpillidele (1984)
Roméo Monteiro     "Le plafond de la libellule exsangue"  flöödile, klarnetile,  
viiulile, tšellole, klaverile, löökpillidele ja fonogrammile (2003/2013)
Iannis Xenakis     "Charisma" klarnetile ja tšellole (1971)
André Boucourechliev "Ulysse" flöödile ja löökpillidele (1980)
Tristan Murail     "Treize couleurs du soleil couchant" flöödile, klarnetile,
viiulile, klaverile ja live-elektroonikale


25.05 2013 kl 18 Kanuti Gildi SAAL
Festival Maikellukese Päevad vt
Kirbutsirkus

Vladimir Majakovski: "ШУМИКИ, ШУМЫ И ШУМИЩИ" (1913) arendus: Tarmo Johannes/U:
Kurt Schwitters: "Ursonate" (1922-32)
II Largo
III Scherzo
Aleksander Mossolov/U: "Tehas" remix



10.09.2013 kl 20.00
Eesti Raadio 1. stuudio, toimub otseülekanne
URR 3 - U: 10! 

Steve Reich "Pendulum music"
Christian Wolff "Sticks"
Kurt Scwitters "Ursonate"
    II Largo
    III Scherzo
Tarmo Johannes Interaktiiven helimäng "Tšebõšev"
Chris Cutler "Life on Earth"


29.09.2013 kl 19.00 EMTA Kammersaal
EMTA Sügisvestival
U: +  EMTA üliõpilased

Witold Lutosławski "Slides" ansamblile
Witold Lutosławski "Viis tantsuprelüüdi" klarnetile ja klaverile
Giacinto Scelsi "Pranam II" ansamblile
Giacinto Scelsi  "Okanagon" seade kandlele, kontrabassile ja tam-tamile
Arash Yazdani "Dimension II. Destruction"




16.10.2013 KL 17.00, Helsinki Musix Centre, Camerata
Nordic Music Days

Magnusson, Thordur (IS): Quartet for Clarinet, Violin, Cello and Piano
Beste, Ansgar (SE): Incontro concertante

21.10.2013 kl 17.00 Estonia Kontserdisaal

Põhjamaade muusikapäevadelt:  "Nordic Satellites"

Magnusson, Thordur (IS): Quartet klarnetile, viiulile, tšellole ja klaverile
Beste, Ansgar (SE): Incontro concertate prepareeritud flöödile, klarnetile, tšellole ja klaverile
Helena Tulve (EST) Rimlands klarnetile, tšellole ja klaverile III osa
Kristjan Kõrver (EST) Crisis flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele

L 28.12.13 kl 17.00
EMTA kammersaal
Vana-aasta uue muusika kontsert

Horatiu Radulescu "Immersed in the wonder" bassflöödile ja tšellole
John Cage "Amores" prepareeritud klaverile ja kolmele löökpillimängijale
Frederic Rzewski "To the earth" löökpillimängijale
Deqing Wen "Divination" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile, löökpillidele ja heliobjektidele



2012

23.03.2012 kl 19.00
Estonia Kontserdisaal
Eesti Muusika Päevad
U: + ERSO, dirigent Risto Joost

Gerard Pape  "Vormi ja aja harmooniad" (esiettekanne)



30.03.2012 20.30 Mustpeade maja valge saal
Tallinn Music Week heliloojate show-case

Tatjana Kozlova "Horisontaalid"
Tatjana Kozlova "Disintegration chain"



2.06.2012 kl 19.00
Eesti Raadio 1. Stuudio
Stuudiokontsert (otseülekanne!)

Arash Yazdani "Dimension II, Destruction" (2012, eesti esiettekanne)
Tatjana Kozlova "Disintegration chain" (2011)
Kristjan Kõrver "Crisis" (2011)


14.06.2012 kl 18.00
Luunja kultuurimaja
Projekt "Kaasaegne muusika Tallinnast välja":  loeng-kontsert

Kavas: Cage, Boulez, Browning, Sciarrino


29.09.2012 kl 18.00
Kanuti Gildi SAAL
EMTA SÜgisvestival - John Cage 100

John Cage: "0'00'' ", "Imaginary Landscape no 1", "Child of Tree", "Amores"
Märt-Matis Lill "24 prelüüdi vaikusele"


1.10.2012 kl 19.00
NO99
Rahvusvahelise muusikapäeva kontsert
U: +  Tallinna Kammerorkester (dirigent Risto Joost, solist Iiris Vesik)

Ülo Krigul "Luigeluulinn" (versioon lauljale, ansamblile ja keelpilliorkestrile)


02.12.2012 kl 19.30
Konzertsaal
Kolosseum, Lübeck
Kontsert eesti muusikast
Koostöös: ühing Neue Musik im Ostseeraum

Tatjana Kozlova "Circles"
Salvatore Sciarrino "Omaggio a Burri" (vl,fl,cl)
Märt-Matis Lill "My Weeping Voice is the Wind of Autumn"
Erkki-Sven Tüür "Arhitektoonika nr 7" (fl,vc,pf)
Helena Tulve "stream 2"
Tristan Murail "Treize Couleurs du soleil couchant" (fl,vl,vl,vc,pf)



29.12.2012 kl 18.00

EMTA Kammersaal
U: vana-aasta uue muusika kontsert

Kavas: Kozlova, Hosokawa, Feldman jt



2011


30.03.2011 19.00 East Galerii Pikk tn 36
Uue CD "Protuberantsid" esitlus

Jarkko Hartikainen "Anklang bis"



09.04.2011 20.00 Kanuti Gildi SAAL
"Mikrofoonia"

Tarmo Johannes   Interaktiivne helimäng "Tšebõšev" (2011)
Karlheinz Stockhausen "Microphonie" (1964) tamtamile, mikrofonidele ja filtritele.


20.04.2011 20.20 Mustpeade maja Olavi saal
Ansambel U: festivalil Punkt Tallinn

Helena Tulve    "stream 2"
Tatjana Kozlova         "Horisontaalid"
Vladimir Tarnopolski "O Pärt - Op art". Seade klarnetile, bassflöödile, viiulile, tšellole, vibrafonile ja klaverile.



28.05.2011 19.30 Augustine Hall, Canterbury (Suurbritannia)
Festival Sounds NEW "BALTIC+"
 

Tantjana Kozlova (1977)    Horisontaalid (2010)  
Antti Auvinen (1974)       Kaarea (2006/2009)
Arvo Pärt (1935)           Diagrammid sooloklaverile (1964)
Vladimir Tarnopolski (1955)     O Pärt – Op Art (1992), seade klarnetile, viiulile, tšellole, bassflöödile, vibrafonile ja klaverile(1992)
Helena Tulve (1072)       stream 2 (2009)
Colin Matthews (1945) Oliver Knussen (1952), George Benjamin (1960)   
         A Purcell Garland klarnetile, viiulile, tšellole ja klaverile (1995)
Märt-Matis Lill (1975)    My Weeping Voice is the Wind of Autumn (2005)


Konsterdid eesti ja eesti ja ameerika uuemast muusikast Ameerika Ühendriikides E 10.10 New Yorkis eesti kaasaegse kultuuri  festivalil Bio Est ning 12.10 Duke'i Ülikoolis (Durham, North Carolina):

E 10 oktoober 2011 kell 19
Eeesti kaasaegse kultuuri  festivalil Bio Est
Scandinavia House
58 Park Avenue, New York, NY 10016

K 12 oktoober 2011 kell 20
Nelson Music Room (East Duke 201)
105 Mary Duke Biddle Music Building, Durham, NC 2770

Kavas:

Tantjana Kozlova (1977) Horizontals (2010)
Eugene Birman (1987)    Red Desert  (2011, ESIETTEKANNE)       
Benjamin Broening (1967)        Changing light (2008)

Helena Tulve (1972)             stream 2  (2009)
Bryan Christian (1984)  Walk (2011, ESIETTEKANNE)
Märt-Matis Lill (1974)          When the buffalo went away (2007)

Duke'i ülikoolis toimub ühtlasi workshop eesti kaasaegsest muusikast.


Lähemalt:
http://www.nyc.estemb.org/est/teated/aid-850
http://music.duke.edu/events/archive/2011/10/12/ensemble-u-estonian-new-music-group
http://dukeperformances.duke.edu/directions/nelson-music-room


P 23.10.2011 kell 19:30
Festivalil NYYD 2011
Ansambel U:  ja publikuorkester

N 29.12.2011 kl 19.00
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saal
Vana-aasta uue muusika kontsert

Kristjan Kõrver    "CRISIS" (2011, esiettekanne)
Iannis Xenakis     Plektó (1993)
ja vanamuusika




2010


P 07.03.2010 kell 19.00
Eesti Muusikaakadeemia kammersaal
Konsert eesti ja soome heliloojate muusikast
Koostöös: RY Korvat Auki

Antti Auvinen Kaarea (fl,cl,vl,vc, pf,perc)
Jarkko Hartikainen Vastakaiku (fl,cl,vl,vc, perc)
Olli Virtaperko "Crystal" (cl,vl,vc, pf)
Ülo Krigul "Earth ... to become earth again 2" ver for (fl,cl,vl,vc, pf,perc)
Tatjana Kozlova "Circles" (fl,cl,vl,vc, pf,perc)
Märt-Matis Lill "My Weeping voice is the wind of autumn" (fl,cl,vl,vc, pf,perc)



R 26.03.2010 kell 21.30
RO Estonia Kammersaal
Eesti Muusika Päevad: Tatjana Kozlova autorikontsert
Kontsert kuulub TALLINN MUSIC WEEK 2010 ürituste hulka

Tatjana Kozlova "Circles" (fl,cl,vl,vc, pf,perc)
Tatjana Kozlova "Doors 2a" (fl, cl, vl, vc, pf, perc)
Tatjana Kozlova "Horisontaalid" (fl,cl, vl, vc, pf, perc) - ESIETTEKANNE!
Tatjana Kozlova "Siis kui ma armastasin" sooloviiulile
Franco Donatoni "Ave" (picc,cel, glksp)



R 5.06.10 kell 19.00, Tartu Jaani Kirik
Tartu Jaani Kiriku Festival

Tatjana Kozlova Horisontaalid (2010)
Mirjam Tally Shift 2 (2010, esiettekanne)
Ülo Krigul Earth ... to become earth again (2007/2009)
Kimmo Kuitunen Triple duos (2007-2008)
Anonymous Interaktiivne partituur 050610 (2010, esiettekanne)



P 18.07.10 kell 21.00 Tartu Jaani Kirik
Festival "Klaaspärlimäng"

Karlheinz Stockhausen "Aus den sieben Tagen"

NB! Tegemist väga harva ette tuleva "korrektse" esitiusega, kus teose ettekandele eelneb muusikute 4-päevane paastu- ja meditatsiooniperiood.



E 23.08.2010 Kanuti Gildi SAALis
Augusti TantsuFestival

Mart Kangro / Ansambel U: "Harmoonia"




P 24.10.2010. kl 18.00
Arts Printing House, Vilnius
Festival GAIDA 2010

Helena Tulve (1972) stream 2a (2009/2010) fl,cl,vl,vc,perc
Salvatore Sciarrino (1947) Omaggio a Burri (1995) fl,cl,vl
Onute Narbutaite (1956) Le linee e i contorni (2006) fl,cl,vl,vc
Tatjana Kozlova (1977) Dimensions of quiesence (2009/2010). Version for bass clarinet and percussion. Première of the new version
Fausto Romitelli (1963-2004) Domeniche alla periferia del impero. Seconda domenica: Omaggio a Gérard Grisey (2000) fl,cl,vl,vc
Jarkko Hartikainen (1981) Anlang bis (2009) fl,cl,vl,vc,perc



T 28.12.2010 kl 17.00
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saal
Vana-aasta uue muusika kontsert

Helena Tulve (1972) stream 2a (2009/2010) fl,cl,vl,vc,perc
Salvatore Sciarrino (1947) Omaggio a Burri (1995) fl,cl,vl
Tatjana Kozlova (1977) Vaikuse dimsensioon(2009/2010). Versioon klarnetile ja löökpillidele. Versiooni Eesti esiettekanne.
Fausto Romitelli (1963-2004) Domeniche alla periferia del impero. Seconda domenica: Omaggio a Gérard Grisey (2000) fl,cl,vl,vc



2009

N 16.04.09 kell 18.00
Estonia Kontserdisaal / Eesti Vrituaalsaatkond keskkonnas Second Life
CD "U:" esitluskontsert

Helena Tulve stream 2 flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2009, versiooni esiettekanne)
Tauno Aints 1film flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2006)


R 5.06.09 kell 19.00, Tartu Jaani Kirik
Tartu Jaani Kiriku Festival

Helena Tulve stream 2 flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2009)
Märt-Matis Lill Mõttelained2 flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2009, esiettekanne)

L 21.11.2009 kell 19.00
Sibeliuse Akadeemia suur saal, Helsinki
Konsert eesti ja soome heliloojate muusikast
Koostöös: RY Korvat Auki

Kavas:
Antti Auvinen Kaarea (fl,cl,vl,vc, pf,perc)
Jarkko Harikainen Vastakaiku (fl,cl,vl,vc, perc)
Olli Virtaperko "Crystal" (cl,vl,vc, pf)
Ülo Krigul "Earth ... to become earth again 2" ver for (fl,cl,vl,vc, pf,perc)
Tatjana Kozlova "Circles" (fl,cl,vl,vc, pf,perc)
Märt-Matis Lill "My Weeping voice is the wind of autumn" (fl,cl,vl,vc, pf,perc) 11




L 19.09.2009 kell 19.30
Kanuti Gildi SAAL
"New York's School"

Crhristian Wolff Stones
Earl Brown December
Johne Cage Child of tree
John Cage Theatre piece

R 23.10.09 kl 21.30, L 24.10.09 kl 21.30
Kanuti Gildi SAAL
Festival NYYD 2009

Mart Kangro / Ansambel U: "Harmoonia" (esiettekanne)


Pilet: 135/180 EEK -> Osta


üles

2008

R 18.01.08 kell 19.00
Pärnu Kontserdimaja suur saal
Pärnu Nüüdismuusika Päevad 2007 „Kakskümmend aastat Pärnu Nüüdismuusika Päevi“
Mart Kangro Kontsert-etendus "Mäng"

N 10.04.08
Eesti Muusika Päevad
Kavas: Valkonen (esiettekanne), Kangur (esietettekanne), Tulve, Lill, Kuitunen, Mart Kangro lavalis-muusikaline teos "Romeo ja Julia"


K 27.05.2008 kell 19.00
Malmitalo, Ala-Malmin tori 1, Helsinki
Kimmo Kuituneni autorikontsert
Kimmo Kuitunen Trio klarnetile, tšellole ja klaverile


R 20.06.2008 kell 19.00, Tartu Jaani Kirik
Tartu Jaani Kiriku Festival
Märt-Matis Lille autorikontsert

When the Buffalo Went Away lugejale, flöödile, klarentile, viiulile, tšellole, löökpillidele ja klaverile
My Weeping Voice is the Wind of Autumn flöödile, klarentile, viiulile, tšellole, löökpillidele ja klaverile
Dowland/Lill Farewell flöödile, klarnetile, tšellole, vibrafonile ja kandlele


T 23.09.2008 kell 19.00
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
EMTA sügisfestival, Benjamin Broening'i autorikontsert

like dreams... flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole ja klaverile, löökpillidele ja elektroonikale
dark wood tšellole ja elektroonikale
arioso klarnetile ja elektroonikale
trembling air flöödile ja elektroonikale
changing light flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole ja klaverile ja löökpillidele


L 20.12.2008 kell 18.00
Sibeliuse akageemia suur saal, Helsinki
Kimmo Kuituneni autorikontsert
Kimmo Kuitunen Trio klarnetile, tšellole ja klaverile
Kimmo Kuitunen Triple duos flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (esiettekanne)


üles

2007

L 21.01.2007 kell 21.00
Endla teatri „Küün“
Pärnu Nüüdismuusika Päevad 2007

Chris Cutler (1947) Life on Earth (1998)
Frederic Rzewski (1938) To the earth löökpillimängijale (1985)
Andres Lõo (1978) Miimiline partituur (2005)
John Cage (1912-1992) „Theatre piece“ 1..8 esitajale (1960)



P 17.06.2007 kell 19.00 Tartu Jaani Kirik
Tartu Jaani Kiriku Festival

Tatjana Kozlova Doors 2a flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole ja klaverile ja löökpillidele (2007, uue versiooni esiettekanne)
Robert Jürjendal Uus teos (2007, esiettekanne)


P 14.10.2007
NYYD 2007

Salvatore Sciarrino (1947) Lo spazio inverso (1985) flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole ja tšelestale
Salvatore Sciarrino (1947) Trio nr. 2 (1987)viiulile, tšellole ja klaverile
Franco Donatoni (1927-2000) Ave (1987)pikolole, kellamängule ja tšelestale
Fausto Romitelli (1963-2004) Domeniche alla periferia dell'impero. Seconda Domenica. Hommage à Gérard Grisey (2000) bassflöödile, bassklarnetile, viiulile ja tšellole

Age Hirv (1973) Uus teos flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele(2007, esiettekanne)
Tatajana Kozlova (1977) Doors 2a (2007) flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele
Märt-Matis Lill (1975) When the buffalo went away flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele ja lugejale (2007, esiettekanne, Tartu Jaani Kiriku Kultuuriprojekt tellimus)




üles


2006


L 21.01.2006 kell 21.00
Pärnu Kontserdimaja kammersaal
Pärnu Nüüdismuusika Päevad 2006

Iannis Xenakis (1922-2001) Paille in the wind tšellole ja klaverile (1992)
Betsy Jolas (1926) Fusain pikolo- ja bassflöödile (1971)
Iannis Xenakis Psappha löökpillidele (1975)
Cornelius Cardew (1936-81) Tiger's Mind sekstetile (1967)
Gérard Grisey (1946-98) Talea flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole ja klaverile (1986)




30.03.2006 kell 19.00 Tallinna Kunstihoone
Eesti Muusika Päevad 2006

Lauri Kilpiö (1974) Duo in sonata form klarnetile ja klaverile (2002)
Tauno Aints (1975) 1film flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2006, esiettekanne)
Esa-Pekka Salonen (1958) YTA I sooloaltflöödile(1982)
Märt Lill (1975) My weeping voice is the wind of autumn flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2005)
Cornelius Cardew (1936-81) Tiger's Mind sekstetile (1967)




5.7.2006 Wed kell 16.00 Kogudusemaja Saal
Festival Time of Music, Viitasaari
Depth and Surface

Cornelius Cardew (1936-81): Tiger´s Mind. Day piece for a sextet (1967) (fl, cl, vl, vc, pf, perc)
Tatjana Kozlova (1977): Circles (2004) (fl,cl,vl,vc,pf,perc)
Kimmo Kuitunen (1968): Trio (2005) (cl, vc, pf)
Antti Auvinen (1974): Kaarea (2006) (fl, cl, vl, vc, perc, pf)
Lauri Kilpiö (1974): Duo in sonata form (2002) (cl, pf)
Märt-Matis Lill (1975): My weeping voice is the wind of autumn (2005) (fl, cl, vl, vc, perc, pf)
Cornelius Cardew (1936-81): Tiger's Mind. Night piece for a sextet (1967) (fl, cl, vl, vc, pf, perc)


üles

2005


19.01.2005 kl 19.00 Teater Endla „Küün“
Pärnu Nüüdismuusika Päevad 2005

Iannis Xenakis Rebonds löökpillidele (1988)
Henri Pousseur Icare apprenti instrumentaalasnamblile (1970)
Iannis Xenakis Charisma klarentile ja tšellole (1971)
Bruno Maderna Candenza da Dimensioni III sooloflöödile (1964)
Francois-Bernard Mache Figures bassklarnetile ja vibrafonile (1989)
Franco Donatoni Arpège flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, vibrafonile ja klaverile (1985)




9.04.05 kl 18.00 Õpetajae maja
Eesti Muusika Päevad 2005

Salvatore Sciarrino Lo sapzio inverso (fl,cl,vl,vlc,cel; 1985)
Iannis Xenakis Charisma klarentile ja tšellole (1971)
Tatjana Kozlova Cirlces flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2004, esiettekanne)
Henri Pousseur Icare apprenti instrumentaalasnamblile (1970)
Franco Donatoni Ciglio II flöödile ja viiulile (1993)
Mari Vihmand O edelestes Grün flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2004, esiettekanne)
Andres Lõo Miimiline partituur ansamblile U: (2005, esiettekanne)




15. oktoober 2005 kell 17.00 Õpetajate maja
NYYD 2005

Tatjana Kozlova(1977) Circles (2004)
Gérard Grisey () Talea (1987) *
Märt-Matis Lill (1975) My weeping voice is the wind of autumn (2005)
Tristan Murail Treize couleurs du du soleil couchant (1978) *

* Kaastegev: dirigent FABRICE PIERRE (Lyon)




üles



2004


5.12.2004 kl 15.50 Tallinna Kirjanike Maja
Circolo degli Incantatori

Salvatore Sciarrino (1947) Lo spazio inverso (Pööratud ruum) flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole ja tšelestale (1985)
Franco Donatoni (1927-2000) Ciglio II (Ripsmekarv II) flöödile ja viiulile (1993)
Goffredo Petrassi (1904-2004) Souffle (Hingus, puhang) sooloflöödile, -pikolole ja -altflöödile (1969)
Giacinto Scelsi (1905-88) Hyxos altflöödile ja löökpillidele (1955)
Bruno Maderna (1920-73) Honeyrêves flöödile ja klaverile (1961)
Salvatore Sciarrino L'Orologio di Bergson (Bergsoni kell) sooloflöödile (1999)
Franco Donatoni Arpège (Arpedžo) flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja vibrafonile (1985)




üles


2003


16.10.2003 kl 17.00 EMA kammersaal
NYYD 2003

Pierre Boulez Derive (1984)
Toivo Tulev Swing Low (2003, esiettekanne)
Romeo Monteiro Le plafond de la libellule exsangue (2003)
Karlheinz Stockhausen Kurzwellen (1968)
Tristan Murail Treize couleurs du soleil couchant (1978)
Steve Reich Pendulum Music (1968)